Dostawcy a Półprzewodniki

Zaopatrzenie w odpowiednie komponenty odgrywa kluczową rolę w produkcji dobrego i udanego produktu, a w dziedzinie takiej jak elektronika podzespoły o wysokiej jakości zapewnią trwałość i niezawodność procesu. Ponieważ zaburzenia w łańcuchu dostaw sprawiają, że firmy elektroniczne mają trudności z pozyskiwaniem oryginalnych komponentów, naszym priorytetem jako eksperta ds. zaopatrzenia w elektronikę jest połączenie siecią niezawodnych dostawców.

Dostawcy z każdej branży cały czas składają obietnice. Nie inaczej jest również w przypadku dostawców komponentów elektronicznych. OEM24 pomaga firmom w pozyskiwaniu najlepszej jakości komponentów półprzewodnikowych i rozwiązań automatyki przemysłowej za pomocą opłacalnych rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw.

Zawsze weryfikuj obietnice!

Zapotrzebowanie na części elektroniczne w okresie szybko zmieniającej się technologii i krótsze cykle życia produktów sprawią, że niektóre części elektroniczne będą co raz trudniejsze do uzyskania. Jednak właściwe planowanie pomoże Twojej firmie przejść przez to bez wysiłku. Najlepszym sposobem jest budowanie silnych partnerstw z dostawcami, którzy są ekspertami w dostarczaniu tych trudnych do znalezienia komponentów.

W OEM24 zapewniamy szeroką gamę komponentów elektronicznych, od trudnych do znalezienia po najnowsze lecz wciąż ciężko dostępne. Oferujemy najszybszą możliwą dostawę z najlepszą obsługą klienta i wysoką jakość towarów mając przy tym na uwadze koszty.

Niezależnie od tego, czy szukasz półprzewodnika, czy nowej części elektrycznej, pomożemy Ci łatwo je zdobyć.

W OEM24

zapewniamy szeroką gamę komponentów elektronicznych,
od trudnych do znalezienia po najnowsze
lecz wciąż ciężko dostępne.

Firmy, których rozwiązania jesteśmy w stanie zaoferować

Skontaktuj się z nami już dziś!
Odpowiemy tak szybko jak to możliwe!

  Półprzewodniki w większej skali

  Aktualny globalny niedobór półprzewodników jest spowodowany kombinacją wysokiego popytu i niskiej podaży. Głównym powodem wzrostu popytu może być fakt iż zużywamy więcej zaawansowanej technologii niż kiedykolwiek wcześniej. Niedobór podzespołów spowodował problemy dla wielu branż. Szczególnie mocno ucierpiała branża motoryzacyjna, jednak brak dostępu do półprzewodników spowodował również problemy dla branży elektroniki użytkowej.

  Ze względu na spadek sprzedaży samochodów popyt został zmniejszony przez co w rezultacie spadła również produkcja półprzewodników. Nastąpił jednak szybki wzrost popytu na produkty konsumenckie, co spowodowało konieczność przejścia linii produkcyjnych półprzewodników z produkcji chipów do samochodów na droższe procesory.

  Projektowanie i produkcja chipów półprzewodnikowych to jeden z najbardziej zaawansowanych procesów. Obejmuje obszar bardzo delikatnych procesów produkcyjnych, może przy tym trwać do trzech miesięcy lub dłużej. Kolejne z etapów obejmują galwanizację, szereg pomiarów, kontrolę, testowanie itp. Ponadto każdy chip półprzewodnikowy przechodzi przez wszystkie te etapy wielokrotnie, do momentu aż będzie wystarczająco wydajny i gotowy do zastosowania. Są to główne powody, dla których produkcja chipów półprzewodnikowych jest skomplikowana i kompletny proces zajmuje tak dużo czasu. Wydłużony czas realizacji oznaczał, że samo zwiększenie mocy produkcyjnych nie mogło zniwelować luki między podażą a popytem.

  Wiele osób martwiło się brakiem najnowocześniejszych chipów, na szczęście TSMC (na Tajwanie), Intel Corp. (w USA) i GlobalFoundries postawiły na ogromne inwestycje i miliardy wydanych dolarów na modernizację sprzętu i budowę nowych linii produkcyjnych. Półprzewodniki są kluczowym elementem stosowanym na wielu poziomach i w wielu branżach, rozwój każdej z nich niewątpliwie jest związany ze zmieniającym zasady gry szybkim dostępem do zaawansowanych komponentów w dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie. Niewątpliwie jasne jest, że jeżeli rządy obecnie globalnie, znajdują się w trybie zarządzania kryzysowego to półprzewodniki i stabilny do nich dostęp mogą być nazywane infrastrukturą krytyczną w skali ogólnoświatowej.

  Według Patricka Gelsingera, dyrektora generalnego Intela, niedobór może utrzymywać się przez kolejne dwa lata. Z drugiej strony, chińskie stowarzyszenie branżowe dla sektora motoryzacyjnego ogłosiło, że najgorszy światowy kryzys chipów samochodowych minął.

  Zdecydowanie po za odpowiedzialnym planowaniem istnieje kilka dodatkowych rzeczy, które firmy mogą zrobić, aby przygotować się na globalny niedobór półprzewodników. Pierwszą rzeczą jest znalezienie i pozostanie w kontakcie z dobrym dystrybutorem półprzewodników, takim jak OEM24. Zapewni to dostęp do półprzewodników, nawet jeśli jeden dostawca ma problemy. Inną rzeczą, jaką mogą zrobić firmy, jest gromadzenie zapasów części zamiennych. Pomoże to przetrwać wszelkie krótkotrwałe zakłócenia w łańcuchu dostaw.

  Globalny niedobór półprzewodników to poważny problem, który dotyka wiele branż. Dywersyfikując bazę dostawców, zwiększając stany magazynowe części zamiennych, firmy mogą zmniejszyć ryzyko zakłóceń w swojej działalności.

  Newsletter

  Zapisz się do naszego newslettera
  i odbierz rabat na pierwsze zakupy!

  × Jak możemy Ci pomóc?